Loading color scheme

STAVEBNICTVÍ A ARCHITEKTURA

 

Nabízíme řadu řešení pro architektonický vývoj. Vzhledem k tomu, že manipulace s daty mračen bodů je v tomto odvětví stále běžnější, architekti a inženýři stále více využívají samotné informace z mračna bodů.

V případě potřeby můžeme naskenovat a dodat registrované mračno bodů ve zvoleném formátu. Dalším krokem je často tvorba architektonické dokumentace. Z 2D mračen bodů lze extrahovat řezy a výšky a přizpůsobit je specifikacím klienta.

Lze vytvořit specifikované 3D CAD modely. Data mohou být zpracovány v různých LOD provedení a obvykle jsou dodávány ve formátech IGES, STEP, DGN nebo DWG. Stejně jako u našich 2D výstupů lze úrovně detailů přizpůsobit konkrétně specifikaci klienta.

BIM (Building Information Modeling) - Skenování do BIM

Díky znalostem společnosti Scan-pro o 3D laserovém skenování a technologii mračen bodů máme ideální podmínky pro poskytování výstupů BIM laserového skenování z mračna bodů.

Tyto inteligentní 3D modely, které se běžně dodávají v aplikaci Autodesk Revit, vytvářejí databázi poskytující solidní platformu pro použití v celém procesu návrhu a konstrukce.

I když to platí pro tradičnější 2D a 3D výstupy, v prostředí BIM je životně důležité vyvinout rozsah, který vyhoví požadavkům všech zúčastněných stran. Trochu věnovaného času na spolupráci v prvních dnech projektu se vyplatí všem stranám po celou dobu životnosti projektu.

Je třeba pečlivě zvážit správné zvolení úrovně detailu (LOD), tak i úroveně informací (LOI) a vhodný souřadnicový systém.

Scan-Pro s vámi bude spolupracovat na vytvoření produktu, který bude ideální pro vaše využití.